Abdurrahman Dilipak AÖB’nin Konuğu Oldu

0
232

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak Anadolu Öğrenci Birliği Karaman Temsilciliği’nin konuğu oldu.

Anadolu Öğrenci Birliği Karaman Temsilciliği’nin konuğu olan gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak 10 Nisan 2018 tarihinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde “Batı, Ortadoğu ve Terör; Afrin Sonrası Yeni Cepheler” konulu bir konferans verdi.

Program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi üniversite başkanı Emre Kaya’nın selamlama konuşması ile devam etti.

Selamlama konuşmasının ardından kürsüde yerini alan Dilipak şu an yaşanan süreçte Türkiye’nin önemli bir rolünün olduğunun altını çizerek şunları dile getirdi:

“Artık hiçbir şey eskisi gibi değil, Batı kan kaybediyor. Ortadoğu’da yeni bir dünya düzeni kuruluyor. Türkiye ise burada insanlığın, adaletin sesi olmaya karar vermiş bir şekilde çalışıyor. Afrin, Türkiye’nin sınır güvenliği için elbette ki önemli bir konuma sahiptir. Bu konuda Türkiye’nin kararlı adımları gelecekte Türkiye’yi daha önemli bir konuma taşıyacaktır.”

Program sonunda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olan Mustafa Enes Tepe, Dilipak’a bir plaket takdim etti.

Program, kitap imzalama ve toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz