Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Abdulmetin Beyanuni’den Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Abdulmetin Beyanuni’den Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

0
Abdulmetin Beyanuni’den Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Sultan’ül Ulema Derneği Başkanı Prof. Dr. Abdulmetin Beyanuni ve beraberindeki heyet Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

Suriye’de ve Türkiye’de eğitim faaliyetlerinde bulunan Sultan’ül Ulema Derneği Başkanı Prof. Dr. Abdulmetin Beyanuni, Ahmet Bilal Beyanuni ve Ebu Nasır Altar Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

23 Aralık Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyarette Vakıf başkanı Turgay Aldemir ile görüşen Beyanuni, dernek olarak Suriye içinde ve dışında Suriyelilere yönelik olarak eğitim çalışmaları yürüttüklerini belirtti.

Beyanuni çalışmaları hakkında şunları kaydetti: “Suriye içinde ve Suriye dışında eğitim faaliyetleri yürütüyoruz. 9 bin öğrencimiz var. Bunun 8 bini Suriye’de. Akçakale, Nizip ve Gaziantep’teki çadır kentlerde bin öğrencimiz var. Suriye’de ve Gaziantep’te şubemiz bulunuyor. Bülbülzade Vakfı ile eğitim alanında Suriyelilere dönük işbirliği yapmak istiyoruz. Özellikle DEAŞ gibi akımlar İslam dünyası için büyük tehlike. O düşünceyi, ancak vereceğimiz sahih İslam eğitimi ile yenebiliriz.”

İlme, âlime dokunmayan çalışmalar insanı ifsat eder

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir de Şanlıurfa, Kilis, Hatay, Gaziantep ve İstanbul’da Suriyeli öğrencilere yönelik İmam Hatip Liseleri açmayı planladıklarını vurgulayarak, “Eğitim tecrübelerinizden istifade etmek isteriz. Suriyelilere dönük yayın yapan Fecr Radyo’da halkı aydınlatmak için yayınlar yapabilirsiniz. Yine Arapça ve Türkçe yayınlanan İşrak Gazetesi’nde yazılarınızı görmek isteriz. Suriye içinde de eğitime destek veriyoruz. Ocak ayı içinde 12 tane okulun hizmete girmesini planlıyoruz. Biz istiyoruz ki, Suriyeli çocuklar ulemanın gözetiminde eğitim alsınlar. Yeni Suriye’yi buralarda yetişen çocukların yönetmesini istiyoruz. İlme, âlime dokunmayan çalışmalar insanı ifsat eder” dedi.

Aldemir, görüşmenin ardından kitaplarını imzalayarak konuklarına hediye etti.