Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Abdülhamit Gül, Bülbülzade Vakfı’nı Ziyaret Etti

Abdülhamit Gül, Bülbülzade Vakfı’nı Ziyaret Etti

0
Abdülhamit Gül, Bülbülzade Vakfı’nı Ziyaret Etti

AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve beraberindeki heyet, Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu.

AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve beraberindeki heyet, 3 Nisan Pazartesi günü Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve komisyon üyeleri ile bir araya gelen Gül, 18 maddelik yeni anayasa değişiklik paketinin topluma daha iyi anlatılması için önerileri dinleyerek soruları yanıtladı.

Abdülhamit Gül, Türkiye’de yönetim sistemi ile ilgili ciddi bir reforma ihtiyaç olduğu için bu değişikliğin gündeme geldiğini belirterek; “Bu maddelere hayır demek Kenan Evren’in 12 Eylülde getirdiği darbe sistemine evet demektir. Bu sistemde ötekileşmiş, marjinalleşmiş hiç kimse kalmayacak. Cumhurbaşkanı adayı yüzde 50’nin üzerinde oy alabilmek için toplumun tüm sosyal katmanlarını göz önünde bulundurmak zorunda kalacaktır. Dolayısıyla oy almış olduğu kesimlerin beklentilerini de yerine getirmek için gayret edecektir. Mevcut sistem kendi partisinin seçmenine dayanır ve partinin beklentileri ön plandadır. Yüzde 14 oy almış, yüzde 20-25 oy almış başbakanlar oldu. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi cumhurun taleplerini merkeze almak zorunda. O yüzden bu sistem milletimizin daha fazla söz sahibi olduğu bir sistemdir. Cumhurbaşkanlığı sistemi için tek adamlık iddiaları maksatlı olarak çıkarılmıştır. Bir cumhurbaşkanı en fazla 2 dönem seçilebilecek. Bu da bu iddiaları çürütüyor. Seçimle gelen birisi nasıl diktatör olabilir? Ülkemizin uluslararası arenada daha fazla söz sahibi olabilmesi için güçlü bir ‘evet’in çıkması çok önemli” dedi.

Görüşmenin ardından AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül ve beraberindeki heyet Bülbülzade Vakfı’ndan ayrıldı.