7. Etap Süt Keçisi Dağıtımı Gerçekleştirildi

0
273

İyilikder (İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği), Burkino Faso’da 7. etap süt keçisi dağıtımı gerçekleştirdi. 

Afrika’da işsizlik ve yoksulluğa karşı kalıcı çözüm üreten süt keçisi projesinin yeni etabı için yola çıkan İyilikder ekibi, daha önce tespiti yapılan ihtiyaç sahibi ailelere 3’er adet süt keçisi hediye ederek ailelerin kendi geçimlerini sağlamalarına ve yarınlara daha umutvar bakmalarına katkı sağladı.

Süt keçisi dağıtımı için Burkino Faso’ya giden İyilikder ekibi 320 ailenin hayatında köklü değişikliğe ilk adımı atmış oldu. 7. etap süt keçisi dağıtımı kapsamında 960 süt keçisi başkent Ouagadougou’ya 200 km uzaklıkta dört ayrı noktada ihtiyaç sahibi 320 aileye teslim edildi.

İyilikder bu faaliyetle birlikte şu ana kadar 4500 süt keçisi dağıtımı yaparak 1500 aileye umut oldu. Ayrıca 28 hisse adak, akika, şükür kurbanı vekaleti de kesilerek ihtiyaç sahibi ailelere ve yetimhanelere dağıtıldı.

Burkino Faso’da yetimhane ziyareti de gerçekleştiren İyilikder ekibi ayrıca geçtiğimiz yıllarda keçi dağıtımı yapılan köylerde süt keçisi verilmiş olan aileleri ziyaret ederek süt keçilerinin durumu ve yaşamlarında oluşan değişiklikler hakkında da bilgi aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz