5 Yılda 600 Öğrenciye Kuran Öğretimi

0
5 Yılda 600 Öğrenciye Kuran Öğretimi

Anadolu Platformu’na bağlı Çelikhan Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği 5 yılda 600 kişiye Kuran öğretimi gerçekleştirdi.

Çelikhan ilçesinde faaliyette bulunan Çelikhan Eğitim Kültür, Yardımlaşma Derneği, 5 yılda 600 kişiye Kuran öğretimi gerçekleştirdi. Bu yıl ise 12 Eğitici toplam 165 öğrenci ile ilgileniyor.

Anadolu Platformu’na bağlı olarak çalışmalarını yürüten, kısa adı ÇEYDER olan Çelikhan Eğitim Kültür, Yardımlaşma Derneği, Çelikhan’da 8–14 yaş arası çocuklara yaz tatilinde Kuran öğretimi gerçekleştiriyor.

12 öğretmen ile Yunus Emre İlköğretim Okulu ve Özel Çelikhan Dershanesinde eğitim ve öğretim yapan, Dernek, 5 haftada günün 3 saatinde öğrencilere, Kuran öğretimi, Siyer, İlmihal, İbadet, itikat, Ahlak ve Adabı muaşeret konularında ders veriyor.

Kız ve erkek öğrencilerin ayrı sınıflarda ders gördüğü, kurs boyunca öğrencilere verilen eğitim ve öğretimden öğrenci velileri büyük mutluluk duyduklarını belirttiler.

Öğrenci katılımlı ve Öğrencileri hayata dolu dolu hazırlamak amacı ile bu kursları düzenlediklerini belirten dernek başkanı Abumüslüm Çakmak, Amaçlarının Çelikhan’da ki bütün öğrencilerin İslam Ahlakı ile büyümelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Çakmak ayrıca şu bilgileri verdi.

” Anadolu platformu üyesi olan, Çelikhan, Eğitim Kültür ve yardımlaşma derneğimiz, 5 yıldır Çelikhanlı gençlerimize başta Kuran öğretimi olmak üzere, Siyer, İlmihal, İbadet, itikat, Ahlak ve Adabı muaşeret konularında 12 öğretmen ile ders vermektedir. Platformun belirtmiş olduğu kriterler ile Anadolu gençliğinin milli ve manevi değerlere bağlı birer birey olarak yetiştirerek geleceğe hazırlamak amacı ile kursu düzenliyoruz. Anadolu topraklarında yaşayan bu gençlerimizin, alacağı İslam ahlakı, ülkemizin geleceği için önemlidir.

5 hafta süren kursumuzda, haftanın 4 günü ve üç saat boyunca 8–14 yaş gruplarına bu dersleri veriyoruz. Bu çalışmalarımızı önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Mustafa Aloğlu / AA