5. Öğretmen Pikniği Yapıldı

0
5. Öğretmen Pikniği Yapıldı

Bülbülzade Vakıf Öğretmen Komisyonun geleneksel olarak düzenlediği Dönem Sonu Pikniği 13 Haziran Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanında yapıldı.

Bir yıllık öğretmen çalışmalarının değerlendirildiği programda Komisyon Başkanı Mehmet Hıdır Akaslan bir konuşma yaptı. Akasalan, vakıf bünyesinde farklı günlerde yapılan ders grupları ve içerikleri işle ilgili bilgi verdi. Aylık yapılan öğretmen hasbihal sohbetlerinin değerlendirmesini yaptı.

Yine komisyon üyesi ve EKE Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ ise Bülbülzade Vakfı olarak ilkokuldan meslek hayatına kadar her düzeyde insanın eğitimine ağırlık veren bir anlayışı benimsediklerini ifade etti. Ayrıca Aydağ: "Arzın imarı neslin ıslahı" ilkesiyle hareket eden vakfımızda çocuklarımızın, gençlerimizin, öğretmenlerimizin, esnafımızın ve hâsılı toplumun bütün kesimlerinin manevi anlamda kalkınmasını sağlamak için çalışmalarımıza var gücümüzle devam etmekteyiz. Bu gayret, imanımızın gereğidir. Bütün kardeşlerimizle bu yolda yürümek aslında hayatımızın varlık sebebidir. Bizler her alanda bu gayretimizi sürdürmekteyiz. Arzın imarı neslin ıslahı ancak bu şekilde gerçekleşir." dedi.

Pikniğe katılan öğretmenler kendilerini tanıtarak yapılan faaliyetler ile ilgili düşüncelerini ifade ettiler. Katılımcılardan Abdurrahman Örnek, "Böyle bir oluşumun içinde olmak ve gerek çocuklarımızı gerekse çevremizi çalıştığımız kurumlardaki arkadaşlarımızı güzel ahlak, adalet, doğruluk üzerine bilinçlendirip dünyada Müslümanlara karşı sürdürülen zulümlerin sona ermesi için bize büyük gayretler düşüyor. Bizde bu konuda her türlü sorumluluk ve göreve hazırız.” dedi.

Ormanda hazırlan güzel yemekler, çay ve doğal meyve ikramları ve öğretmenlerin şiir ve ezgi katkılarıyla piknik sona erdi.