3. Bölge Toplantısı Sultangazi’de Gerçekleştirildi

0
146

Anadolu Platformu 3. Bölge toplantısı 27 Ocak Pazar günü İstanbul Sultangazi Fıtrat Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar, Kurul Üyesi Ahmet Çamurluoğlu, Hüseyin Özhazar ve Genel Sekreter Mehmet Alpcan katıldı. Toplantıya Fıtrat Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği adına Bilal Yaman, Uşak Ebrar Derneği adına Muzaffer Çolaklı ve Fahrettin Tuğrul, Bursa BUSEYDER adına Burhanettin Ayanoğlu, Maltepe MEKDER adına Asaf Efe, Sultanbeyli Mektep Derneği adına Canip Kaya ve Mehmet Ali Kılıç, Gelibolu Umut Derneği adına Cengiz Köksal, Manisa Mana Derneği adına Ahmet Günhan, Kocaeli Gökkuşağı Derneği adına Adnan Şenyurt, Sakarya Mavera Derneği adına Rüstem Budak, BEKADER adına Ahmet Emer, Anadolu Öğrenci Birliği Ege Sorumlusu Abdulvahit Yücel, Marmara Bölge Sorumlusu Hanifi Tosun ve Genel Sekreter Emrah Atila katıldı.

Toplantıya Koordinasyon Kurulu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar başkanlık etti. Kılıçparlar, yakın zamanda vefat eden YİK üyesi Davut Özgül ve Elbistan Çınar Derneği EKE Komisyonu Eğitim Sorumlusu Serhat Öztürk’ün aramızdan ebediyete ayrılması nedeniyle başsağlığı dileklerinde bulundu.

Genel bilgilendirmenin yapıldığı toplantıda Suriye ile ilgili yardım organizasyonları hakkında bilgi verildi.  Geçtiğimiz iki ay içinde yapılan faaliyetler ve alınan kararların aktarıldığı toplantıda, Komisyonların değerlendirilmesi ve Kadın ve Ortaöğretim Komisyonlarının yapacağı toplantılar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Bursa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, Sakarya Mavera Derneği ve Anadolu Öğrenci Birliği yapılan faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Gündemdeki diğer konuların görüşüldüğü toplantı dua ve temennilerle sona erdi.