3. Bölge Toplantısı MEKDER'de Gerçekleştirildi

0
219

Anadolu Platformu 3. Bölge Toplantısını İstanbul’da MEKDER’in ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Anadolu Platformu 3. Bölge toplantısı 31 Mart Pazar günü İstanbul Maltepe Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Çevre Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar, Kurul Üyesi Ahmet Çamurluoğlu ve Genel Sekreter Mehmet Alpcan katıldı. Toplantıya İstanbul Teşkilatlanma Sorumlusu ve 3. Bölge Sekreteri Sıddık Karaduman, Fıtrat Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği adına Bilal Yaman, Uşak Ebrar Derneği adına Muzaffer Çolaklı ve Hasan Fatih Göç, Bursa BUSEYDER adına Burhanettin Ayanoğlu ve Bayram Dağ, Maltepe MEKDER adına Asaf Efe, Mehmet Hacıdervişoğlu ve dernek gönüllüleri, Sultanbeyli Mektep Derneği adına Mehmet Ali Kılıç, Gelibolu Umut Derneği adına Erol Sert ve Tanju Aktay, Manisa Mana Derneği adına Ahmet Günhan, Kocaeli Gökkuşağı Derneği adına Adnan Şenyurt ve Kadir Asar, Sakarya Mavera Derneği adına Murat Aladağ, BEKADER adına Ahmet Emer ve Hacı Ahmet Menteş, İyilikder adına Ekrem Kibar, Derince Eğitim Gönüllüleri Derneği adına Mehmet Yıldırım ve Anadolu Öğrenci Birliği Marmara Bölge Sorumlusu Hanifi Tosun toplantıda hazır bulundular.

Ayrıca 3. Bölge’nin Kadınlar Komisyonu toplantısı da eş zamanlı olarak MEKDER’de gerçekleştirildi.

Toplantıya 3. Bölge’den sorumlu ve AKDAV Kadınlar Komisyonu Başkanı Kamer Çamurluoğlu, AKDAV Aile Okulu Sorumlusu Ayşegül Dinçer Taşçı, İstanbul ve 3. Bölge EKE sorumlusu Menşure Özhazar, Maltepe Mekder adına Nurdan Kaya, Gülruba Eda Babayiğit, Eda Koç ve Müberra Hacıdervişoğlu ve Ayşenur Şentürk, İstanbul Mektep adına Nesligül Sağman, Meryem Kınay, Manisa Manader adına Zeynep Günhan, Sakarya Mavera Derneği adına Fadime Yılmaz ve Havva Yıldız, İzmit Gökkuşağı adına İklime Şenyurt ve Şükran Karahasanoğlu, Bursa Buseyder adına Özlem Ayanoğlu toplantıda hazır bulundular.

Toplantıya Koordinasyon Kurulu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar başkanlık etti.

Genel bilgilendirmenin yapıldığı toplantıda Suriye ile ilgili yardım organizasyonları hakkında bilgi verildi.  Geçtiğimiz iki ay içinde yapılan faaliyetler ve alınan kararların aktarıldığı toplantıda, Komisyonların değerlendirilmesi ve Kadın ve Ortaöğretim Komisyonlarının yapacağı toplantılar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Maltepe Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Çevre Derneği’nin bilgilendirmesi Asaf Efe tarafından slayt eşliğinde yapıldı, daha sonra Anadolu Öğrenci Birliği Marmara Bölge Sorumlusu Hanifi Tosun yapılan faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Gündemdeki diğer konuların görüşüldüğü toplantı dua ve temennilerle sona erdi.