3. Bölge Orta Öğretim Toplantısı

0
193

Anadolu Öğrenci Birliği 3. Bölge Orta Öğretim Komisyon Toplantısı 26 Mayıs Pazar günü İstanbul’da Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı (AKDAV) ev sahipliğinde gerçekleşti.

Toplantı AÖB Ortaöğretim Komisyon Başkanı Adem ER’in açılış konuşması ile başladı. AÖB’nin misyonu ve çalışmaları hakkında kısa bir konuşmadan sonra gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı. Mektep Eğitim Derneği, AKDAV, Mekder, Mana-Der, Fıtrat-Der, Buseyder, Umut-Der, Derince Eğitim Gönüllüleri ve Bülbülzade Vakfı ortaöğretim temsilcileri katıldı. 3.Bölgedeki ortaöğretim çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirmenin yanı sıra çalışmalarda verimliliği artıracak öneriler de dile getirildi.

Kurumlarımızda öğrencilere yönelik kitap okuma ve değerlendirme, sinema – tiyatro, münazara, panel, sportif müsabakalar, bilgi yarışmaları, yemekli buluşmalar, piknik ve geziler, yapılan çalışmaların öğrenciler tarafından yazılı olarak değerlendirilmesi… gibi benzer ve farklı olabilecek faaliyetlerin yapıldığı dile getirildi.

Yaz okulu / kamplarının, (I.Kademe EKE, II. Ve III. Kademe Ortaöğretim tarafından) ortaöğretim komisyonları tarafından planlanıp organize edileceği ve diğer komisyonların da destek sağlayacağı vurgulandı.

Yeni dönemde eğitimcilere yönelik hizmet içi eğitim programının yapılması kararlaştırıldı.

Öğrenci dergisinin önemi vurgulanarak daha önce Güneydoğu bölgesinde çıkan Genç Kalem dergisinin tüm Türkiye’de ortak dergi olarak çıkması ilke olarak benimsendi.

İyi dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.