Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği 28 Şubat Adana’da Tartışıldı

28 Şubat Adana’da Tartışıldı

0
28 Şubat Adana’da Tartışıldı

Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi kız öğrencileri 28 Şubat darbesi yıldönümü sebebiyle “28 Şubatta Yaşananlar – Yaşanamayanlar” konulu bir çalıştay düzenledi.

Adana Anadolu Öğrenci Birliği Kız Öğrencileri 28.02.2014 tarihinde “28 Şubatta Yaşananlar – Yaşanamayanlar” konulu bir çalıştay düzenledi. Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa  Konya, Tokat, Mersin ve Adana Kozan ilçesinden Anadolu Öğrenci Birliği Mensubu öğrenciler katılım gösterdi. 

 

Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ardından Dr. Ramazan Yıldız Hocanın açılış konuşması ile başladı. 28 Şubat’ın Eğitim, Medya, Siyasi, Sosyal ve Ekonomik alanlara etkileri başlıklı sunumlar gerçekleştirildi. Geçmişi irdeleme anlamında sunumların yanı sıra o döneme ait slaytlar ve tanıtım filmlerine de ara ara yer verildi.

 

Ayrıca okunan şiir ve yazılarla program renklendirildi. 28 Şubat sürecini birebir yaşamış ve okulundan atılmış mağdurlardan olan Sevim YALNIZ da yaşadığı süreci dile getiren bir sunum gerçekleştirdi.

 

Program Sevil ALDEMİR’in değerlendirme konuşması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.