Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı 25 Aralık Gaziantep Savunması ve Birlik Ruhu

25 Aralık Gaziantep Savunması ve Birlik Ruhu

0
25 Aralık Gaziantep Savunması ve Birlik Ruhu

“25 Aralık Gaziantep Savunması ve Birlik Ruhu” programı yapıldı.

Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformunun Gaziantep’in kurtuluşunun 92. yılı münasebetiyle düzenlediği “25 Aralık Gaziantep Savunması ve Birlik Ruhu” programı 25 Aralık Çarşamba günü Şahinbey Belediyesi Konferans Salonunda yapıldı.

Aralarında Vakfımızın da bulunduğu Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformu tarafından her yıl geleneksel olarak organize edilen 25 Aralık Gaziantep’in kurtuluşu programları bu yıl “25 Aralık Gaziantep Savunması ve Birlik Ruhu” temasıyla işlendi. 25 Aralık Çarşamba günü saat 19:30’da Şahinbey Belediyesi Konferans Salonunda yapılan programa konuşmacı olarak Prof. Dr. Mehmet Çelik katıldı. Kur’an tilaveti, Mehter gösterileri, VTR gösterisi, şiir dinletileri ile zenginleştirilen programa Gaziantepliler yoğun ilgi gösterdi.

Cemalettin Tül tarafından sunulan program Osmaniye Mehter takımı tarafından yapılan gösteri ile başladı.  Ardından Bünyamin Topçuoğlu hocanın Kuran’ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Kur’an tilavetinden sonra gösterilen Gaziantep Savunmasının anlatıldığı sinevizyon gösterisi salondakiler tarafından beğeni ile izlendi.

Gecede Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformu adına bir konuşma yapan Yener Doğruer, Platform hakkında bilgiler vererek; “Amacımız eğitim sorununun çözümüne katkı sunmak. Sosyal ve dayanışma alanında yapılan çalışmaların daha sistemli ve düzenli bir şekilde hak sahiplerine ulaştırmak. Kültürel ve tarihi zenginliklerimizin verimli ve faydalı bir şekilde kullanılmasını sağlamak ve sosyal sermayemiz olan insanımızın doğru bilgilendirilmesini sağlamaktır.”dedi.

Yener Doğruer’in konuşmasının ardından gecenin konuğu Prof. Dr. Mehmet Çelik konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. Çelik’in Kurtuluş Savaşının bilinmeyen yönlerini ele aldığı konuşması salondakiler tarafından ilgi ile dinlendi.

Gecenin sonunda Bülbülzade Vakfı Turgay Aldemir desteklerinden dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu adına hazırlanan teşekkür plaketini Başkan Yardımcısı Birol Ülger’e takdim etti.