20 Yetimin Evine Kütüphane Kuruldu

0
268

AÖB Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Biriminin yetim çocukların evlerinde kütüphane oluşturmak için başlattığı “Benim Evim Kütüphanem Projesi”nde şuana kadar 20 yetimin evine kütüphane kuruldu.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Biriminin yetim çocukların evlerinde kütüphane oluşturmak için başlattığı “Benim Evim Kütüphanem Projesi”nde şuana kadar 20 yetimin evine kütüphane kuruldu. “Çocuklar Kitapsız Büyümesin” sloganı ile geçtiğimiz yıl Aralık ayında çalışmalarına başlanan proje kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki yetim çocukların evlerine kütüphane kuruluyor. “Bir kitap yürekten gelmişse ancak o zaman başka yüreklere ulaşabilir” şiarıyla gönüllülerden bağış olarak toplanan ve satın alınan kitaplar yine öğrenciler tarafından kolilenerek yetimlerin evlerine teslim ediliyor.

Proje ile 100 yetimin evine kütüphane kurulması planlanıyor. Ayrıca ilkokul, ortaokul, lise çağındaki yetim öğrencilerin okuyabileceği kitaplar ve kitap satın alınması için nakdi bağış da kabul ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz