“2. Uluslararası STK Fuarı” Başladı

0
149

Anadolu Platformu’nun da katıldığı “2. Uluslararası STK Fuarı” 09 Aralık 2017 Cumartesi günü İstanbul Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde başladı.

İslam Dünyası STK’ları Birliği (İDSB) ve Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı tarafından düzenlenen “2. Uluslararası STK Fuarı” 09 Aralık 2017 Cumartesi günü İstanbul Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi’nde başladı.

Fuarın açılışında konuşan İDSB (İslam Dünyası STK’ları Birliği) Genel Sekreteri Ali Kurt, birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içinde bir araya gelindiğini söyledi. Ali Kurt’tan sonra bazı STK başkanları ile milletvekili ve bakanlar da birer konuşma yaptılar.

STK’lar arasında tanışma, etkileşim, dayanışma ve nitelikli işbirliğinin hedeflendiği Uluslararası STK Fuarı’na Anadolu Platformu da katıldı. Fuarın ilk gününde Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Platformun standını ziyaret eden misafirleri ağırlayıp hasbihal etti, kitaplarını imzalayarak hediye etti.

Anadolu Platformu, iki gün sürecek fuarda, faaliyetlerini ve projelerini Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak hazırladığı broşür, kitapçık vb. dokümanlarla ziyaretçilerle paylaşacak.

Sivil Toplum Kuruluşları fuar boyunca bilgi birikimini ve kurumsal tecrübelerini de diğer ülkelerdeki kardeş STK’lar ile paylaşabilecek.

Halka açık olarak ikincisi düzenlenen bu etkinliğin İslam dünyasındaki STK’lar arasında sürdürülebilir işbirliğine ciddi bir katkı sağlaması hedefleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz