2. Bölge Toplantısı Osmaniye’de Yapıldı

0
177

Anadolu Platformu 2. Bölge toplantısı Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği’nin ev sahipliğinde13 Ocak Pazar günü gerçekleştirildi.

Toplantıya Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Koordinasyon Kurulu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar, YİK Üyeleri Süleyman Dağ, Mustafa Doğu, Rabia Aldemir, Nesrin Karataş ve Genel Sekreter Mehmet Alpcan katıldı. Toplantıda üye kuruluşların temsilcileri de hazır bulundu. Anadolu Platformu Aile Komisyonu Başkanı Ramazan Yıldız, Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği adına Necati Karataş, Abdulkadir Erkmen, Cengiz Güven, Eda İpek, Emine Yaşar, Gülten Dündar, Emin Gaffaroğlu Gaziantep Bülbülzade Vakfı adına Mahmur Kaçmazer, Sıddık Akdoğan ve Necla Akdoğan, Nizip Eğitim ve Dayanışma Derneği adına Talip Ayar ve Bahri Doğan, Adıyaman Bilgi ve Hikmet Derneği adına Hidayet Aktoprak, Ş.Urfa İnsan Derneği adına Metin Işık ve Ramazan İçen, Elbistan Çınar Derneği adına Akif Pak, Mürvet Pak, Kayseri İlim Hikmet Vakfı adına Şükrü Karaosmanoğlu ve Ahmet Kurt, K.Maraş Rıdvan Hoca Vakfı adına Osman Kurtoğlu ve Bayram Nurdoğan Kurt, Mersin Akdeniz Derneğinden Yusuf Yalçınkaya, Ekrem Çakar ve Fadıl Karak, Tarsus Erdem Derneğinden Cevdet Malay, Hatay Reyhanlı Ufuk Derneği’nden Cemil Maratuk, Mehmet Demir, Mustafa Şanverdi, Bilal Süzgeç, İskenderun Körfez Derneğinden Mustafa Çetin, Hasan Güçlü, Aziz Lökoğlu, Ekrem Akutlu ve Ayşegül Çetin, Alanya Sebilay Derneğinden Hasan İlhan ve Kamil Güller, Antakya’dan İhsan Ağca ve Adana Ülfet Derneği Adına Murat Alagöz katıldılar. Ayrıca toplantıya Samsun Tekkeköy’den Yüksel Karakaya ve Çarşamba’dan Mehmet Özcan katıldı.

Toplantıda gündemde belirlenen konulara geçilmeden önce Kadın, Aile ve Ortaöğretim komisyonlarının da katıldığı genel bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir yakın zamanda vefat eden YİK üyesi Davut Özgül ve Çınar Derneği EKE Komisyonu eğitim sorumlusu Serhat Öztürk’ün aramızdan ebediyete ayrılması nedeniyle başsağlığı dileklerinde bulundu. Tunus’a “Ulustan Ümmete” adıyla gerçekleştirilen gezi ve ziyaretler hakkında bilgilendirmede bulundu. Sivil Dayanışma Platformuna bağlı faaliyet yürüten Sivil Diplomasi Merkezi tarafından “İstanbul Müzakereleri” Yürütme Kurulu toplantısı hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Geçtiğimiz iki ay içinde yapılan faaliyetler ve alınan kararların aktarıldığı toplantıda, Komisyonların değerlendirilmesi ve Kadın ve Ortaöğretim Komisyonlarının yapacağı toplantılar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Kurumsal iletişimin daha etkin ve verimli olması için yapılması gerekenlerin ele alındığı toplantıda Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği yaptığı faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Suriye’ye yapılan yardım faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantı, gündemdeki diğer başlıkların görüşülmesinin ardından dua ve temennilerle sona erdi.