2. Bölge Toplantısı Adıyaman'da Gerçekleşti

0
161

Anadolu Platformu 2. Bölge Toplantısı 18 Mayıs Cumartesi günü Adıyaman’da Bilgi ve Hikmet Derneğinin ev sahipliğinde yapıldı.

Açılış konuşmasını Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir’in yaptığı toplantıya, Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Süleyman Dağ, Koordinasyon Kurulu Üyesi Gazi Kılıçparlar, Genel Sekreter Mehmet Alpcan, Gaziantep Bülbüzade Vakfı’ndan Mustafa Şaki, Samsun Tekkeköy Hilal Derneği’nden Ömer Naci Yılmaz ve Engin Altun, Kahramanmaraş Rıdvan Hoca Vakfı’ndan Bayram Nurdoğan, Elbistan Çınar Derneği’nden Akif Pak, İskenderun Körfez Derneği’nden Mustafa Çetin, Şanlıurfa İnsan Derneği’nden Metin Işık, Reyhanlı Ufuk Derneği’nden Mustafa Şanverdi ve Cemil Maratuk, Mersin Akdeniz Derneği’nden Fadıl Karak ve Yusuf Yalçınkaya, Tarsus Erdem Derneği’nden Yılmaz Alinç, Osmaniye İlsander’den Necatin Karataş, Alanya Sebilay Derneği’nden Hasan İlhan, Adıyaman Bilgi Hikmet Derneği’nden Hidayet Aktoprak, Nizip Eğitim ve Dayanışma Derneği’nden Mehmet Biçimci ve Ayhan Kaplan katıldılar.

Bölge toplantısının ilk bölümüne Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu bölge temsilcileri de katıldı. Kadın Komisyonunun da bir araya geldiği bölge toplantısında gündemdeki konular ele alındı.

Toplantıda Reyhanlı’da meydana gelen patlama ile ilgili bilgiler paylaşıldı. 8. Kuzuluk buluşmaları, Suriye yardım çalışmaları ile üye kurumların bölgedeki faaliyetlerin de değerlendirildiği toplantı dua ve temennilerle sona erdi.