2. Bölge İftar Programında Bir Araya Geldi

0
151

Anadolu Platformunun II. Bölge Dernek yöneticileri, Gaziantep’te Bülbülzade Öğrenci Yurdunda gerçekleşen iftar organizasyonunda bir araya geldi.

Söz konusu programa platformun üyesi olan Gaziantep Bülbülzade Vakfı yöneticileri, Malatya Meşale Derneği, Adana Ülfet Derneği, Osmaniye İlim ve Sanat Derneği, Mersin Akdeniz Derneği, Tarsus Erdemli İnsanlar Derneği, Kayseri İlim Hikmet Vakfı, Adıyaman Bilgi ve Hikmet Derneği, Elbistan Çınar-Der, Gaziantep Bilim-Der, Gaziantep Fidan Der, Gaziantep Şehreküstü Derneği, Ş.Urfa İnsan Der,  K.Maraş Rıdvan Hoca Vakfı, Nizip Eğitim ve Yardımlaşma Derneği ve değerli yöneticileri katıldılar.

Bülbülzade Vakfının ev sahipliğinde gerçekleşen iftar programına, Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu başkanı Turgay ALDEMİR’in Suriye gündemi ve mültecilere yönelik platform olarak yapılan yardım çalışmalarını özetleyen konuşması ile başlanıldı.

İftar programına katılan Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu başkanı Ramazan KAYAN hoca, Ramazan ayının bu manevi ikliminde son hafta içerisinde de olsa bir araya gelmenin önemine işaret etti ve Ramazan’ın son on gününde itikâf dönemindeyken gerçekleştirilen bu iftar buluşmasının farklı bir anlamı olduğuna işaret etti. Kayan Hoca,  içerisinde yaşamış olduğu toplumun derdi ile dertlenen ve bu dert ile yollara çıkıp bir araya gelen fedakâr insanların yapmış oldukları bu gayretlerin önemsenmesi gerektiğine dikkat çekti.

İftar buluşmasında platform üyesi derneklerin yöneticileri de söz alarak bir takım değerlendirmelerde bulundular. Özellikle iftar programının gerçekleşmiş olduğu yurt binasını da gezen katılımcılar platformun eğitim ve öğrenci merkezli çalışmalarının önemine değindiler ve önümüzdeki dönemlerde bu tür adımların her ilde atılmasının gerekliliğine işaret ettiler. Ayrıca platformun medya alanında yapabileceği çalışmalarla da ilgili karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.