Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği 15 Temmuz Diriliş Destanı Fotoğraf Sergisi HKÜ’de Açıldı

15 Temmuz Diriliş Destanı Fotoğraf Sergisi HKÜ’de Açıldı

0
15 Temmuz Diriliş Destanı Fotoğraf Sergisi HKÜ’de Açıldı

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi, “15 Temmuz Diriliş Destanı” fotoğraf sergisinin ikincisini Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde açtı.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi, Anadolu Ajansı ve Anadolu Öğrenci Topluluğu’nun katkılarıyla hazırlanan “15 Temmuz Diriliş Destanı” fotoğraf sergisi Gaziantep Üniversitesi’nin ardından Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde de açıldı.

13-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenen serginin açılışına Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, 15 Temmuz Gazisi İsmet Doğan ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr Hanefi Aslan, öğretim üyeleri, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını İl Müftüsü Ahmet Çelik yaptı. Çelik, konuşmasında 15 Temmuz ruhunun diri tutulmasının önemine vurgu yaptı.

Daha sonra Anadolu Öğrenci Birliği Kahramanmaraş Temsilcisi ve 15 Temmuz gazisi İsmet Doğan kürsüye geldi. Doğan, darbe gecesi yaşadıklarını üniversite öğrencileri ile paylaşarak 15 Temmuz’un unutulmaması gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından sergi alanı gezildi. “15 Temmuz Diriliş Destanı” fotoğraf sergisinde sergilenen yaklaşık 200 fotoğraf büyük beğeni topladı.

Sergi alanının gezilmesinin ardından konuklar hatıra defterine duygularını yazarak imzaladı.