13. Anadolu Buluşmaları AÖB Çalışmaları

0
243

Anadolu Platformu tarafından bu sene Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen 13. Anadolu Buluşmaları platforma bağlı birimlerin teşkilat toplantılarına da ev sahipliği yaptı.

05-10 Ağustos 2018 tarihleri arasında “İslam Dünyası: Birliktelik Modeli&Gelecek Perspektifi” üst başlığı altında yapılan sempozyumda Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Yükseköğretim ve Ortaöğretim Birimleri tarafından çeşitli toplantılar gerçekleştirildi.

Sempozyum kapsamında Anadolu Öğrenci Birliği Danışma Meclisi üyeleri ve Öğrenci Meclisi üyeleri Afyon Sandıklı’da bir araya geldi. Üyelerle çeşitli istişareler yapılarak Anadolu Öğrenci Birliği’nin faaliyetleri değerlendirildi. Toplantıda açılış konuşması gerçekleştiren Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Mesut Çaça yıllık planlamaların önceden yapılmasının altını çizerek; “Yapmış olduğumuz her iş anlamlı fakat öyle zamanlar gelir ki bu işler anlamının ötesinde bir anlam kazanır. Bizler birlikte mücadele ettikçe, birlikte hareket ettikçe gençlik hareketimiz yeni bir heyecan, yeni bir ses ve yeni bir kuvvet kazanıyor. Bunun için ise yıl içerisinde yapacağımız faaliyetler planlamaları şimdiden gerçekleştirmemiz gerekiyor” dedi.

Anadolu Öğrenci Birliği Yönetim Kurulu toplantısında ise 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminin değerlendirmesini gerçekleştirdi. Ardından 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde yapılacak faaliyetler ve planlamalar hakkında istişareler ve müzakereler gerçekleştirdi.

AÖB Ortaöğretim birimi ise il ve ilçelerden gelen temsilcilerle durum değerlendirmeleri ve önümüzdeki dönem yapılacak çalışmaları masaya yatırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz