Ana Sayfa Kuruluşlar 12. Bölge Teşkilat Toplantısı Adana’da Gerçekleşti

12. Bölge Teşkilat Toplantısı Adana’da Gerçekleşti

0
12. Bölge Teşkilat Toplantısı Adana’da Gerçekleşti

Anadolu Platformu 12. Bölge Teşkilat Toplantısı, Ülfet Derneği’nin ev sahipliğinde Adana’da gerçekleştirildi.

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu 12. Bölge Teşkilat Toplantısı, 4 Aralık Pazar günü Ülfet Derneği Genel Merkezi'nde yapıldı.

Toplantıya Anadolu Platformu YİK üyesi Süleyman Dağ, 12. Bölge Sorumlusu Mustafa Çetin, Ülfet Derneği YK üyesi Dr. Ramazan Yıldız ile Mersin, Hatay ve Osmaniye başta olmak üzere birçok ilçeden platform üyesi kurumların çeşitli kademelerden temsilcileri katılım gösterdi.

Kahvaltı programının ardından başlayan toplantı Ülfet Derneği YK üyesi Dr. Ramazan Yıldız'ın açılış konuşması ile başladı. Ramazan Yıldız, misafirlerine hoş geldiniz diyerek toplantı hakkında bilgi verip 12. Bölge Sorumlusu Mustafa Çetin'i sahneye davet etti.

Mustafa Çetin, kısa bir duayla başlattığı programa gündem maddelerine değinerek devam etti. Suriye çalışmalarının tüm komisyonlar tarafından gündem edilmesiyle birlikte daha da ivme kazanacağının altını çizen Çetin konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Rabbimiz Kürt ve Türk ümmetinin arasına bir de Arap kardeşlerini dahil etti bunun bilincinde olarak hareket etmeliyiz, yapacağımız çalışmaların daha da somut hal alması elzemdir, kurumlarımızın yaptığı yardım faaliyetleri İyilikder konsepti ile şekillenmelidir, fedakar çalışmalarımızla İyilikder'e uluslararası bir vizyon kazandırmalıyız.”

Çalışma sistematiklerinin oturmuş hale gelmesinin kazandıracağı artılardan bahseden Çetin, bundan sonra her komisyonun istişarelerinde "Gençlik" diye bir gündem maddelerinin olması gerektiğini ifade ederek; “Çağın dilini yakalayan güncel çalışmalarla işlerimizi büyütebilir, insanlığa bir şeyler verebiliriz” dedi.

Mustafa Çetin'in konuşmasının ardından tüm komisyonlar ayrı ayrı mekanlarda toplantıya geçti. Namaz ve yemek arasının ardından tekrar toplantıya devam eden komisyonlar, uzun süren görüşmelerde farklı gündem maddelerini ele aldı.