12. Anadolu Buluşması Değerlendirildi

0
182

Akdeniz Derneği tarafından yapılan Cumartesi Seminerlerinde bu hafta 12. Anadolu Buluşması masaya yatırıldı.

Mersin’de faaliyet gösteren Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği bu haftaki Cumartesi Seminerlerinde 12. Anadolu Buluşması’nı masaya yatırdı.

Melikşah Yusuf Yalçınkaya moderatörlüğünde gerçekleşen seminere Akdeniz Derneği adına Reşit Turan, Masum Yıldız ve Şahin Özilice katılarak birer sunum yaptı.

Seminerden notlar;

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu kuruluşundan bu yana her yıl tertip ettiği Anadolu Buluşmaları’nın 12’ncisi bu yıl Ağustos ayında Kızılcahamam’da gerçekleştirildi.

13 Ağustos-18 Ağustos tarihleri arasında Ankara Kızılcahamam’da gerçekleşen sempozyumda; “fikir-düşünce”, “ahlak”, “siyaset” ve “hareket” gibi dört ana başlık altında sekiz ayrı oturum yapıldı. Bu oturumlarda “sorunlar ve çözümleri” masaya yatırıldı. Sempozyumda çok sayıda düşünür, akademisyen, âlim ve kanaat önderi sunumlarını icra ettiler.

Sempozyum, Anadolu Platformu İstişare Kurulu Başkanı Zekeriya Şengöz’ün kapanış konuşmasını yapması ve Sonuç Bildirisi’nin okunmasının ardından 18 Ağustos Cuma günü sona erdi.

Seminerde ayrıca geçen hafta programa ilk gelenlere kitap hediye edildi.

Seminerler her hafta Cumartesi günü saat 20.00’da dernek merkezinde gerçekleşiyor.