12. Anadolu Buluşması Başladı

0
267

12. Anadolu Buluşması, “İslam Dünyasında Güncel Sorunlar ve Çözümleri” üst başlığıyla 13 Ağustos Pazar günü Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde başladı.

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği 12. Anadolu Buluşması dün Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde başladı. Üst başlığı “İslam Dünyasında Güncel Sorunlar ve Çözümleri” olan buluşma Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, ilk olarak Anadolu Platformu Tertip Kurulu Adına İcra Kurulu üyesi Mehmet Alpcan program arzını aktardı. Daha sonra açılış seminerini gerçekleştirmek üzere Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir kürsüye geldi.  

Aldemir, katılımcıları selamlayarak başladığı açılış seminerinde; ”Şüphesiz bu tür programlar bir genel değerlendirmeye, samimi bir murakabeye imkân vermenin yanında, farklı düşünce ve tecrübelerin edinilmesine, eksiklerin, hataların görülmesine katkı sağlıyor. Burada 5 gün boyunca yapılacak tartışmaların, sunumların, fikir teatilerinin gelecekteki faaliyetlerimizin ve fikriyatımızın güçlendirilmesine vesile olacağına inanıyorum” dedi ve uzunca bir konuşma yaptı.

Aldemir’in konuşmasının ardından selamlama konuşmalarına geçildi. Selamlama konuşmasını gerçekleştirmek üzere kürsüye ilk olarak akademisyen Fatih el-Rabi geldi. Daha sonra Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Fatma Akdokur Aktaş ve İyilikder Genel Başkanı İbrahim Bahar birer selamlama konuşması yaptı.

Selamlama konuşmalarının ardından sempozyumun ilk gün programı sona erdi. 

Programı canlı olarak takip etmek için tıklayınız!