11. Bölge Toplantısı Gaziantep’te Yapıldı

0
143

Anadolu Platformu 11. Bölge Toplantısı 2 Ekim Pazar günü Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Gaziantep’te yapıldı.

11. Bölge Toplantısına Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, 11. Bölge Başkanı Yunus Atilla Hamallar, Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Adıyaman, Kilis, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Nizip’ten üye kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantıda; 15 Temmuz darbe girişimi ve akabinde gelişen süreçler,  kurban organizasyonu, 11. Anadolu Buluşmaları değerlendirildi. Yeni dönem için ders halkaları, hizmetiçi eğitimler, 23 Ekimde yapılacak Suriye çalıştayı konuşuldu.

Toplantıda Cerablus’a yapılan yardımlar ve gelecek dönemde yapılması planlanan yardımlar ile Türkiye ve dünya gündeminden öne çıkan başlıklar da değerlendirildi.

Toplantının 2. bölümünde Akadder’in bölge çalışmaları, AÖB yükseköğretim ve ortaöğretim komisyonlarının yeni eğitim öğretim yılındaki çalışmaları, Evde Karakter Eğitimi komisyonu, Anesiad, öğretmen komisyonun çalışmaları ile İyilikder’in yardım çalışmaları ele alındı.

Toplantının 3. bölümünde komisyon çalışmalarına geçildi. Teşkilat, Evde Karakter Eğitimi, Ortaöğretim Komisyonu, Yükseköğretim Komisyonu, İyilikder ve Akadder’in bölge illerden gelen sorumluları ile bir araya gelerek gündemlerini müzakere ettiler.

Bir sonraki bölge toplantısının 27 Kasımda Adıyaman’da yapılması kararlaştırılarak toplantı sona erdi.