11. Bölge Hizmetiçi Eğitim Programı Mardin’de Yapıldı

0
189

Anadolu Platformu 11. Bölge Hizmetiçi Eğitim Programı, Kadim Medeniyet Derneği ev sahipliğinde Mardin’de yapıldı.

Anadolu Platformu 11. Bölge Hizmetiçi Eğitim Programı, Kadim Medeniyet Derneği ev sahipliğinde Mardin’de yapıldı. 25-26 Mart tarihlerinde yapılan Hizmetiçi Eğitim Programına Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, 11. Bölge Başkanı Yunus Atilla Hamallar, Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Adıyaman, Kilis, Kahramanmaraş, Gaziantep, Nizip ve Elbistan'tan üye kuruluş temsilcileri katıldı.

11. Bölge Başkanı Yunus Atilla Hamallar’ın bilgilendirme sunumu ile başlayan programda “Dünya ve Türkiye Analizi Bağlamında Anadolu Platformu’nun Çalışmaları” başlıklı bir sunum yapan Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, bugün burada yapılan çalışmaların 50 yıl sonra yapılacak çalışmaların genetiğini oluşturacağını vurgulayarak; “Sahih bir bilgiye ihtiyacımız var ve niyetimizi yeniden sahih olanla eşleştirmemiz lazım. Her şey niyetle başlar. Varlığımıza bir anlam kazandıracak bir niyetimiz olmalı. Hikmeti arıyoruz biz.

Bizlerim teori sorunumuz yok fakat çok ciddi bir özgüven problemimiz var. Bu özgüven problemimizin çözümü için kadim ve sahih olan temel bilgi kaynaklarımıza yaslanarak örgütlülüğümüzü arttırmamız gerekmektedir.

Bugün buralarda yaptığımız çalışmalarımız 50 yıl sonra yapacaklarımızın genetiğini oluşturmaktadır.

Peygamberimizden sonra büyük medeniyetler kurduk. Bugün yaşanan bu buhran, bu coğrafyanın kadim tarihinin gerçekliğini yansıtmamaktadır. Bugün neden bu duruma düştüğümüzü sorgulamamız lazım. Çağın gerisinde kalırsak, insanların ihtiyaçlarının gerisine düşersek süreç bizi sürekler” dedi.

Programın ikinci oturumu 11. Bölgede bulunan dernek ve vakıf başkanlarının kurum çalışmalarıyla ilgili sunumları ile devam etti.

STK başkanlarının sunumlarının ardından atölye çalışmalarına geçildi. Atölye çalışmalarında; Ders gruplarının verimliliği, mali işlerin düzeni, kurumlarımızın görünürlüğü, işleyişi ve yereldeki karşılığı, özel ve genel organizasyonlarımız, birlikte iş yapma ahlakı konuları ele alınarak müzakere edildi.

Hizmetiçi Eğitim programının akşam bölümünde ise atölye çalışmalarının sunumu ve değerlendirmesi yapıldı.

Hizmetiçi eğitim programının ikinci gününde 12. Anadolu Buluşması ve Anadolu Platformu Genel Kurulu için hazırlıklar ele alındı. Programda son olarak Alimler ve Aydınlar Çalıştayı ile komisyon çalışmaları da müzakere edildi.