10. Bölge Hizmetiçi Eğitim Programı Sona Erdi

0
150

Tatvan, Doğubeyazıt, Hakkari ve Van’da yapılan Anadolu Platformu’nun 10. Bölge Hizmetiçi eğitim programı sona erdi.

Anadolu Platformu’nun 10. Bölge Hizmetiçi eğitim programı 4 ilde yapılan sunum ve değerlendirmelerle sona erdi.

10. Bölge Hizmetiçi eğitim programının ilki Tatvan Tek-Der’in ev sahipliğinde Tatvan’da yapıldı. Program, Muş Lale-Der üyelerinin de katılımıyla gerçekleştirildi.

Programın ikincisi Doğubeyazıt Gönüllü Dostlar Derneği’nin ev sahipliğinde yapıldı. Programa Iğdır, Kars ve Ağrı gibi illerden de katılım oldu.

Hizmetiçi eğitim programının üçüncüsü Hakkari Gönül-Der’in ev sahipliğinde yapıldı. Programa Hakkari’nin yanı sıra Şemdinli’den de katılımlar oldu.

Programın dördüncüsü ise Van Gökkuşağı Derneği’nin ev sahipliğinde Şişli öğretmen evinde yapıldı. Programa Van Gökkuşağı Derneği üyelerinin yanı sıra, Erciş Başak-Der ve Gevaş Hayat Pınarı Derneği’nden de katılım gerçekleşti.

Hizmetiçi eğitim programlarında Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Türkiye ve dünya bağlamında Anadolu Platformu’nun misyonunu ve vizyonunu anlattı. Aldemir yaptığı konuşmada, “Sınırların anlamını yitirdiği bir dönemde en küçük faaliyetin dahi İslam coğrafyasının geneli ile yakından alakalı olduğunu" vurguladı.

Anadolu Platformu Teşkilatlanma Başkanı Gazi Kılıçparlar ise, Anadolu Platformu’nun teşkilatlanma yapısı ve faaliyetleri hakkında bir sunum yaptı. Kılıçparlar, Anadolu Platformu’nun teşkilat yapısını anlatırken; “aile merkezli”, “meşveret” ve “kurumsal önderlik” başlıklarına vurgu yaptı.