Ana Sayfa Kuruluşlar Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği 10. Bölge Hizmetiçi Eğitim Programı Gerçekleşti

10. Bölge Hizmetiçi Eğitim Programı Gerçekleşti

0
10. Bölge Hizmetiçi Eğitim Programı Gerçekleşti

Anadolu Platformu 10. Bölgesi, “Anadolu Platformu’nun Yerel, Bölgesel ve Küresel Meselelerimize Yaklaşımı” konulu hizmet içi eğitim programı tertip etti!

2 Nisan Cumartesi günü Van Gökkuşağı Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen hizmet içi programına; Van Gökkuşağı Derneği’nin yanı sıra; Erciş Başak-Der, Doğubeyazıt Gönüllü Dostlar Derneği, Muş Lale-Der, Tatvan Tek-Der, Gevaş Hayat Pınarı, Hakkari Gönül Der ve Ağrı’dan temsilciler, sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurulları ile komisyon sorumluları katıldı.

Dernek ve komisyon yöneticilerine yönelik gerçekleştirilen programa, Anadolu Platformu başkanı Turgay Aldemir konuşmacı olarak katıldı.

Katılımın çok yüksek olduğu programda, Anadolu Platformu başkanı Turgay Aldemir; dernek yönetim kadrolarının, dernek üyelerini kuşatarak faaliyet ve çalışmalarına büyük bir önem vermeleri gerektiğini belirterek, gerek bölgedeki çatışma ortamından gerekse Ortadoğu’daki çatışma ortamından etkilenmeksizin, eğitim çalışmalarını aksatmaksızın devam etmeleri gerektiğini ifade etti.

Toplumların değişim ve dönüşümünde eğitimin çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Aldemir, “Dernek ve komisyonların da bu minval üzere faaliyetlerini sürdürmeleri gerekir” dedi.

Aldemir, Anadolu Platformu olarak, “arzın imarı ve neslin ıslahı’”nı hedeflediklerini, bunun gerçekleşebilmesi için, eksiklerin tespit edilip giderilmesi, programlı ve daha verimli çalışmaların yapılması gerektiği üzerinde durdu. Geleceğe yatırımın en önemlisinin gençlere yatırım olduğunu dile getiren Aldemir; “Gençler, bizim olmazsa olmazımızdır” diyerek sözlerini tamamladı.

Bölgeden programa katılan STK yöneticileri ve komisyon sorumluları açısından da çok verimli geçtiği gözlemlenen hizmetiçi eğitim programı saat 16:00’da sona erdi.

.

.