1. Bölge Toplantısı Malatya’da Gerçekleştirildi

0
176

Anadolu Platformu 1. Bölge Toplantısı’nı Malatya Bilim İlkokulunda gerçekleştirdi.

3 Kasım 2021 cumartesi günü Malatya Bilim İlkokulunda saat 09.00 da kahvaltıyla program başlamış oldu. Kahvaltıdan sonra okulun konferans salonuna geçilerek ilk oturuma başlandı. 1. Oturumda Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir katılımcıları selamlayarak kuzuluk programının değerlendirme sonuçlarını katılımcılarla paylaştı. Aldemir eğitim programlarının geliştirilmesi ve sonuçlandırılması sürecini anlattı. Programların uygulanması ve geri dönütlerinin platforma kavuşturulmasının ehemmiyeti üzerinde de durdu. Aldemir ayrıca ANESİAD hakkında Suriye’de ki süreç ve yardım kampanyası hakkında ve Türkiye’deki Kürt sorunu hakkında bilgilendirmelerde bulunarak bu konular hakkında kafa yormamızın ve çaba sarf etmemizin Müslümanlar üzerine bir sorumluk olduğunu belirtti.

Aldemir, “Sorumluluklarımıza ilişkin motivasyonumuzu maksimize ederek davet ve eğitim çalışmalarımıza hız vermeliyiz. Bu coğrafyanın, kültürün ve medeniyetin gerçek sahipleri olarak Müslüman zihniyetin Müslüman felsefeyi ve sahiplerini çoğaltmamız lazım, biz ağabeylerimizden bu çabayı ve gayreti gördük, bizler bu bayrağı ve gayreti daha ileri düzeylere taşımalıyız; bunun için gayretlerimizi çok iyi organize etmeliyiz” dedi.

Daha sonra komisyon oturumlarına geçildi. Aile Komisyonu, Kadın Komisyonu ve Başkanlar Komisyonu toplantıları ayrı ayrı salonlarda gerçekleştirildi.

Toplantıya Van, Elazığ, Malatya, Çelikhan, Adana illerinden 80 civarında katılımcı icabet etti.